13 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "CICHOCIEMNI"

 

Biwak został zorganizowany w terminie 09-11 listopada 2019 r. w Międzyborzu w ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu 11 listopada nasza 13 Drużyna Harcerska NS "CICHOCIEMNI", wzięła udział w lokalnych obchodach uroczystości odzyskania niepodległości, uczestnicząc w mszy Św. w intencji ojczyzny, uroczystości składania kwiatów pod pomnikiem bohaterom walk o wyzwolenie prastarych ziem piastowskich oraz w historycznej grze miejskiej nawiązującej do lat 20-tych , XX wieku. W dniach poprzedzających święto Niepodległości wspólnie z harcerzami z Hufca Syców braliśmy udział w biegu patrolowym na pobliskie wzgórze Zbójnik. Tam harcerze z naszej drużyny mieli możliwość poznania sztuki gotowania posiłku na ognisku oraz komunikowania się z wykorzystaniem telefonów polowych. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki było uroczyste przyjęcie nowych harcerzy w poczet naszej drużyny. Pełni energii i nowych doświadczeń powróciliśmy do naszych domów licząc na nowe wyzwania i odkrywanie nowych szlaków na naszej harcerskiej drodze.

 

Bieg patrolowy na wzgórze Zbójnik

 

1 2

 

3 4

 

Bieg patrolowy Zbójnik zdobyty

 

5 6

7 8

 

11 listopada Historyczna gra miejska NIEPODLEGŁA edycja V

 

9 10

11 12 13

14 15 16

Newsy i wydarzenia

Formularz kontaktowy